Přišli jste o práci a hledáte novou pracovní pozici nebo se vám dostala do ruky lákavá nabídka práce Havířov, ale podmínkou je stěhování a vy nyní přemýšlíte, zda ano či ne? Co ohledně stěhování za prací vzít v potaz? Změnit bydliště není vždy jednoduché, především pak tehdy, jestliže v daném místě bydlíte již nějakou dobu, máte zde své přátele a rodinu.

Co pomůže v rozhodování?

Velmi silnou motivací pro stěhování jsou především vyšší plat a lepší zaměstnanecké benefity, ale… Než se pro stěhování rozhodnete, zvažte všechna pro a proti. V první řadě je potřeba si více zjistit o firmě, která vám práci nabízí, jaké je její zázemí, zda je stabilní a jak dlouho již svoji činnost provozuje. Mohlo by se totiž lehce stát, že se přestěhujete za vidinou lepší práce, firma po čase zkrachuje a vy budete muset hledat práci novou.

Další důležité hledisko je finanční částka, o kterou si polepšíte. Stěhování s sebou přináší i celou řadu nákladů, výše finanční částky by tomu tedy měla odpovídat. Můžete si také zkusit zjistit výši mzdy ostatních zaměstnanců a porovnat ji s tou vaší. S výší mzdy souvisí i náklady na živobytí, změní se, v případě, že nabídka práce Třinec je pro vás tak lákavá a pokud ano, o kolik peněz? Nebude to více, než je rozdíl mzdy?

Vzhledem k tomu, že všechen čas nebudete trávit jen v práci, tak je dobré si zjisti, co daná lokalita, do níž se uvažujete přestěhovat, nabízí. Velkou úlohu hraje i fakt, zda se stěhujete sami nebo s rodinou. Pokud máte děti, je pro vás také důležitá dostupnost škol a dalších zařízení. Také lékařská dostupnost a možnost nákupů patří mezi důležitá hlediska, která je nutno brát v potaz.

Pokud se stěhovat nechcete, ať je důvod jakýkoli a přesto chcete nebo musíte změnit práci, prohlédněte si pracovní portál hitprace.cz, kde naleznete celou řadu zajímavých pracovních nabídek.