Regálové systémy jsou jednou z velice důležitých součástí průmyslu. Bez nich bychom v žádném případě nebyli schopni skladovat a velice rychle expedovat celou řadu druhů materiálů a vybavení. Zkráceně jsou regálové systémy srdcem a základním kamenem archivů i skladů.

Mezi jednotlivými systémy ale mohou panovat až extrémně velké rozdíly. My se dnes přitom podíváme na ty největší monstra, a zároveň i ty nejobyčejnější regály, které jsou u profesionálů k dostání.

Celá skladovací řešení na míru

Jedná se o velice specifický a nákladný požadavek. Pokud ale chcete provozovat spediční haly a velké velkosklady, tak pro vás mohou být v mnoha případech klasická sériová řešení už nedostačující. Pro potřeby opravdu velkých společností tak nejsou vzácností regálové systémy, které jsou kompletně od A do Z vyráběny individuálně na míru. Díky tomu tak mohou provozovatelé optimalizovat celý proces ve skladu, a přitom dokonale naložit s prostory, které jim skladiště nabízí.

Speciální regálové systémy

Na trhu také najdeme celou řadu regálových systémů, které bychom mohli bez problémů dát souhrnně do kategorie speciálních. Jednotlivé regálové systémy jsou totiž konstrukcí i vlastnostmi určeny k tomu, aby pracovaly s konkrétními druhy materiálů, nebo jejich tvary. Každý jediný regálový systém má tak v této hierarchii svoje přesné zastoupení. Většinou se ale potkáme s tím, že větší sklady a provozy potřebují více druhů takových systémů, aby měli všechno v naprostém pořádku.

I na ty nejmenší se musí neustále myslet

V převaze monstrózních a speciálních řešení regálů se mohou zdát policové regály jako poměrně nicotná záležitost. Ale i ty mají svoje jasné zastoupení a svoje výhody, na které je potřeba brát zřetel. Zásadní výhodou je tady hlavně ten fakt, že jsou vhodné na drobnější materiály. U těch totiž jiné regály hrozí propadnutím, a navíc nejsou vůbec přizpůsobeny na skladování tohoto typu předmětů. Jednoduché policové regály tak pro nás vždycky byly, a vždycky budou nepostradatelnou záležitostí.