Je všeobecně známé, že v prostorách, které jsou malé, se můžeme cítit nepohodlně, stísněně až klaustrofobicky. Ti, kteří nemají malé prostory rádi, ale přesto v nich musí trávit nějaký čas denně, by si je měli správně zařídit. I když jde o optický klam, má na naše vnímání velký vliv. Stejně, jako u výtahů zrcadlo. Proto se také do výtahů umisťuje. Abychom se cítili lépe, bezpečněji.

Kupte si bílou předsíňovou stěnu

Bílý nábytek je moderní a je také velmi praktický všude tam, kde je málo prostoru nebo kde je prostor tmavý. Takové bílé komody a botníky mohou být např. i hezkým oživením v chodbě, kde není místo na celou předsíňovou stěnu. V nabídkách obchodů jsou i bílé botníky mající polstrování, takže se při obouvání i zouvání pohodlně posadíte.

Bílé botníky se dají koupit i v úzkém a vyšším provedení s minimální hloubkou. Do úzkých tmavých předsíní značka ideál. Je už pak na vás, zda zvolíte i bílou výmalbu, nebo si vyberete třeba jemnou žlutou, béžovou, oranžovou, růžovou, lososovou či smetanovou. Měla by být ale jasná, veselá, pozitivní.

Použijte velké zrcadlo

Také zrcadla pomáhají opticky zvětšit prostor. Můžete použít velké zrcadlo, ve kterém se budete moci při odchodu ven prohlédnout, anebo si koupit skříň, jejíž součástí je i zrcadlo umístěné na dveřích. Také zrcadla do koupelny se dají mnohdy použít, zejména když jsou jednoduchá a mají jen odkládací poličku ve spodní části. Jestliže máte velké zrcadlo jinde, nebo jej nechcete, je ideální mít alespoň zrcadlo o velikosti 80 x 50 cm.

Kromě světlé výmalby a nábytku můžete zvolit i světlou podlahovou krytinu. Snáze se udržuje dlažba, vinyl nebo linoleum, pokud chcete plovoucí podlahu, měla by být odolná vůči otěru a oděru i vlhkosti.

Bohatou nabídku bílého nábytku, ale i v dekoru přírodního světlehnědého dřeva a jiných barev, najdete na Sg-nabytek.cz. Zařiďte si svou předsíň či chodbu tak, abyste se v ní cítili co nejlépe.