Když se pořizuje zlato jako investice, obvykle se lidé rozhodují mezi zlatými slitky a zlatými mincemi. Obvykle vyhrají zlaté slitky, protože nákup a prodej mincí se může zdát složitější. V tomto období ovšem rozhodně doporučujeme nákup investičních zlatých mincí. Rafinérie Argor-Heraeus, PAMP a Valcambi, produkují třetinu světové produkce zlata. Všechny leží ve švýcarském kantonu Ticino a kvůli koronavirové pandemii vydala vláda nařízení, aby se na téměř 2 měsíce zcela zavřely. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. To způsobilo, že je na trhu nedostatek zlatých i stříbrných investičních slitků a vzrůstá poptávka po investičních mincích, patří mezi ně i světově populární vídeňské zlaté mince. Nejen čeští investoři vyhledávají zejména zlaté mince Wiener Philharmoniker.

Proč mince Wiener Philharmoniker

Když se řekne investiční mince, většina lidí pomyslí na sběratelskou hodnotu, za kterou si připlatíte. U mincí Wiener Philharmoniker to však rozhodně neplatí, pořídíte je totiž za cenu ryzího zlata a jsou dokonce trochu výhodnější než švýcarské slitky. Mince Wiener Philharmoniker se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Jsou natolik populární, že je prodáte kdekoliv ve světě. Mince jsou na rozdíl od slitků velmi krásné, je radost na ně pohledět nebo je jen držet v ruce. Slitky se musí ze zákona číslovat, u mincí to neplatí, už jen proto jsou tak krásné.

Kde a za kolik mince koupit

V České republice pořídíte mince Wiener Philharmoniker v Obecním domě v Praze. Prodejcem je známá firma Zlaté mince Numismatika. Jsou to experti na prodej i nákup investičních kovů od nejlepších světových rafinérií, mají nejlepší přístup, zkušenosti a zejména cenu. 1 minci Wiener Philharmoniker můžete pořídit i za cenu do 5000kč. Pokud chcete výhodně investovat, neváhejte.