Stále patříte mezi ty, kteří utrácí peníze za tištěný obsah? Dříve bylo velmi populární kupovat si časopisy, mnoho lidí je dokonce pravidelně sbíralo. Dnes už je tento trend velmi na ústupu, nejvíce se o to postaral internet, který přináší mnoho informací zdarma. I to je důvodem, proč byly dříve trafiky na každém rohu a dnes na ně narazíte převážně jen v nákupních centrech.

Za co vlastně platíte

Digitální éra má své výhody i nevýhody. Když se chcete dostat ke kvalitnímu zdroji informací, máte jich po ruce mnoho, ale ne vždy jsou zdarma, jak se může zdát. Když si pořídíte časopis, neplatíte jen za pár stránek papíru, platíte za práci redaktorů a žurnalistů, kteří nepracují zdarma, platíte za jejich distribuci, propagaci a mnoho dalších režijních nákladů. Online obsah se zdá být zdarma a mnoho lidí nadává na časté množství reklam, které jsou v textu umístěné. To je daň za obsah, kteří čtenáři čtou zdarma, bylo by sobecké chtít po online magazínech, aby jejich autoři psali zdarma, reklamy na webech jsou zdrojem příjmu, který tyto weby živí. Ani to však často některým serverům nestačí a zakládají prémiové sekce, které jsou placené a mají k nim přístup pouze předplatitelé. Zajímavé informace vám přinese video níže:

Kvalitní obsah zdarma

Pokud se chcete dostat ke kvalitnímu zdroji informací, nemusíte za něj platit, stačí znát ty správné weby, které přináší kompletní spektrum rubrik, takže můžete být vždy v obraze. Mezi nejkvalitnější české zpravodajské weby patří Atlaso.cz. Přináší nejen pravidelné novinky z domova i ze světa, ale také řadu praktických informací pro život i pro domácnost, to vše zdarma.

Poradna i fórum pro každého

Často lidem chybí místo, kde by se zeptali na věci, které je zajímají. Portál Atlaso proto spustil poradnu, kde se může každý zeptat to, co ho zajímá nebo naopak poradit někomu z jiných čtenářů. Další skvělou výhodou je fórum, kde můžete diskutovat prakticky o všech tématech. Dozvíte se zde mnoho důležitých informací a můžete se zapojit do zajímavých diskuzí. Pokud jste doposud nenašli žádný web, který by vám poskytl kompletní spektrum důležitých informací, web Atlaso.cz vám ho poskytne, společně s prostorem pro vaše dotazy a nápady.