Všichni víme, jak špatná situace panuje v současné době v České republice. Sice se nám včasnými omezujícími opatřeními podařilo dostat nákazu koronaviru pod kontrolu, neboť jsme zabránili exponenciálnímu šíření. Tato nebezpečná choroba je však stále mezi lidmi a kdykoliv se může opět nekontrolovatelně rozjet. Jedním z nejlepších způsobů prevence je jednak důkladná hygiena, ale také posílení imunity.

Jak posílit imunitu?

Na internetu i v televizním vysílání jste určitě slyšeli mnoho zaručených tipů, jak svou osobní imunitu posílíte. Nejenom, že byste se měli pohybovat v přírodě, ale měli byste jíst také více čerstvého ovoce a zeleniny. To je totiž jeden z nejlepších přírodních zdrojů tolik potřebných vitamínů, které jsou naprosto zásadní právě pro posílení imunity. Klidně ale můžete zvolit i tekutou formu příjmů vitamínů. Prodej čajů naštěstí nebyl zakázán, takže si můžeme nakoupit několik léčebných nápojů.

Není čaj jako čaj!

Pro posílení imunity ovšem nemusíte pít pouze ovocné čaje. Velice prospěšné jsou i čaje bylinné. Pozorně proto sledujte informace o čajích a bylinách, a podle toho se rozhodněte, který čaj by zrovna vám mohl chutnat. Pokud si zrovna nejste jistí, jaké rostlinky by vám mohli pomoci, nebojte se podívat do internetového herbáře. V něm naleznete přehledně popis těch nejprodávanějších čajů, takže budete mít ihned jasno o tom, který čaj si budete chtít pořídit.

Lipový čaj je osvědčenou klasikou!

Jedním z nejklasičtějších a nejoblíbenějších čajů je čaj lipový. Naši předci jej pili už před mnoha sty lety a my v této tradici dodnes pokračujeme. Tento nápoj má prospěšné účinky na celý organismus a mimo jiné posiluje i imunitu, protože se nejčastěji pije s citronem a je slazený medem. Kromě toho je lípa prospěšná i pro váš trávicí trakt, neboť zrychluje trávení. Lipový čaj 30 g (20×1,5g) si ale poradí také s chřipkou, nachlazením a depresemi, což je v současné složité době hodně důležité.

Nezapomeňte na pravidelnou hygienu a posilování imunity. Lipový čaj je skvělým pomocníkem jak v boji s nachlazením, tak také s koronavirem.