Sice už to konečně vypadá, že by za námi ta nejhorší etapa existence COVID-19 mohla již definitivně být, ale bohužel nemůžeme nikdy odhadnout to, jestli nevznikne nová zákeřná mutace, nebo nedojde k opětovnému rozvoji některé z předešlých. Předchozí vlny byly tak moc silné především proto, že dokázaly lidské pokolení zaskočit dokonale nepřipravené.

A to především v tom smyslu, že se nedostávalo včas náležité lékařské pomoci a na trhu chyběly i ty nejběžnější prvky ochrany a prevence, jako byly roušky a respirátory, nebo testy. V posledních vlnách už ale bylo testování velice rozsáhlé a neminulo právě ani společnosti.

Jak zatím vypadají letošní vyhlídky na podzim?

Zatím co loni se už ke konci srpna začala čísla nepříjemně zvedat ke stovkám až tisícům infikovaných denně, tak letos zatím takové zprávy nemáme. Možná je to proto, že se méně testuje, možná také proto že už je velká část populace proočkovaná. Ať už je zásadní pravdou první nebo druhá možnost, tak je hlavně důležité to, že zatím COVID-19 nemá nepříjemně vzestupnou tendenci, která by hrozila podobným omezením na zimní měsíce, jaká známe z posledních let. Jenže pro firmy by i tak měla platit lehká pohotovost.

I testování už dnes může být pohodlnější

Zatím co v minulých letech bylo testování mnohdy až extrémně nepříjemné, tak dneska už není problém s testováním jenom pomocí obyčejných slin. Jedná se přitom o ty nejobyčejnější antigenní testy ze slin, které sice mají o něco málo menší průkaznost, ale dokáží odhalit většinu infikovaných osob. Ve firmách tak mohou fungovat jako preventivní prvek, který bude mnohem příjemnější metodou.

Testy z nosu jsou ale stále přesvědčivější

Ačkoliv jsou testy z nosu mnohem více nepříjemné, tak se stále užívají nejvíce. Důvodem je ten fakt, že jsou průkaznější. Nosní sliznice totiž obsahuje větší množství bakterií a virů přítomných v těle, než je tomu v dutině ústní. Díky tomu jsou tak antigenní testy z nosu pořád na svém vrcholu. Navíc už je jejich aplikace mnohem jednodušší díky tomu, že může fungovat dokonce jako zcela soběstačný samotest. K zakoupení jsou dnes i soustavy testů za několik málo stovek korun, které je lepší doma mít.