Zaujali vás nákupy přes internet? Je to mnohdy jednodušší, než běhat po obchodech a hledat jednu jedinou věc. Jak na potvoru většinou nenatrefíte na to, co skutečně chcete. Ušetříte tím spoustu času, protože najdete na internetu to, co potřebujete, objednáte, zaplatíte a pak jen čekáte, až vám zboží přijde. Mnohdy šetříte také peníze. Ovšem někdy si na vás může počíhat nepříjemné riziko. Jaké?

Metody platby

Určitě je důležité jaké platební metody vám jednotlivé e-shopy poskytují. Většinou to bývá hned několik metod, takže si vybíráte podle vašich možností. Jde-li o váš první nákup na daném e-shopu nebo obecně moc nevěříte internetovým platbám, pak zvolte klasickou dobírku. V takovou chvíli stačí mít jen doma hotovost a čekat, až dorazí přepravní společnost.

Následně můžete volit platbu kartou, která je velmi rychlá a stačí pár kroků a máte zaplaceno. Musíte mít tuto platební metodu povolenu, někdo si jí povoluje jen pro danou platbu, což je bezpečnější. Třeba taková platba on-line využívá hned několik možností – PayPal, eKonto a podobně.