Ty tam jsou doby, kdy byl stolní počítač nejcennějším vybavením v domácnosti. Šťastný majitel přístroje, který byl ještě začátkem devadesátých let minulého století považován za luxus, si jej hýčkal jako oko v hlavě. Výpočetní technika z USA a Číny dosahovala hodnoty desetinásobku průměrné měsíční mzdy a přestala nekontrolovatelně růst až díky repasovaným součástkám.

Díky vysloužilým počítačům z firem, továren a státní správy, které se po IT „generálce“ expedovaly znovu do oběhu, se staly „computery“ dostupné masově. Poté, co na trh vtrhly notebooky, se situace uvolnila ještě více. Během několika málo let měla nějaký druh IT techniky doma každá rodina. S nárůstem uživatelů raketově vzrostla poptávka po datových prostorech a uložištích.

Bez serveru ani ránu

Dostatek místa a bezpečí, to je, oč tu běží. Ani amatérský příruční počítač pro domácí užití se dnes neobejde bez externího příslušenství. Záloha, soukromí, nebo naopak cílené sdílení prostřednictvím sítě, virtualizace, storage, podnikové informační systémy, startupy, hostingové služby, to vše řeší repasované servery.

Proč repase?

Jednoduchá odpověď. Je stejně výkonná jako nový originál a přitom mnohem levnější. S dvouletou zárukou je každý klient chráněn před případnou poruchou nebo nefunkčností. Kromě špičkové technologie za zlomek ceny získá každý zákazník stálou 5% úsporu na housing v datacentru DC6.cz. Servisní služby, včetně garantované opravy do druhého pracovního dne, jsou jistotou dobré volby.

Jak nakoupit?

Pořídit repasovaný server může být pro jednoho zcela jednoduché a pro druhého úplnou „španělskou vesnicí“. Pakliže nejste v oboru „kovaní“, neváhejte se obrátit na odborníky z Czech server. Profesionálové v oboru si budou umět poradit v každé situaci a žádný dotaz je nezaskočí. Velmi oblíbenou volbou z tematické oblasti je HP server. Stačí si na internetu otevřít příslušný e-shop, zadat název výrobku a jeho parametry, přičemž lze filtrovat podle ceny, názvu, kódu a data. Popis výrobků se velmi přehledně zobrazí pod konkrétními názvy. Cenově jsou servery dostupné od dvou tisíc po osmdesát pět tisíc korun.

Maximální informace

Druhou nejčastěji hledanou položkou jsou IBM servery. V přehledu položek se po rozkliku objeví detail výrobce, kódové označení, možnost financování splátkami až na 36 splátek, dostupnost skladem a cena bez a s DPH. Ani tím však popis nekončí. Poskytovatel zahrne potenciálního zákazníka maximálním množství technologických informací s možností bonusových serverových disků, rámečků, operačních systémů a housingu v datovém centru.

Výchozí konfiguraci s konkrétními parametry serveru lze diskutovat pomocí on-line chatu nebo si nechat poradit na základě elektronického dotazu klasickou e-mailovou korespondencí.