S hubnutím přebytečných kil to nikdy není snadné. Jedná se o běh na dlouhou trať, který prostě musíme vydržet. Čím dříve se však do hubnutí pustíte, tím lépe. Začít byste měli se změnou jídelníčku.

Změna stravování

Hubnutí musí začít u změny stravování, jelikož stále platí, že jsme to, co jíme. Vaše strava by měla být vyvážená na poměr živin, pestrá a zdravá. Vynechat byste ze svého jídelníčku měli naprosto alkoholické nápoje, slazené sodovky, kávu, sladké pečivo a smažené potraviny. Pokud toho nejste schopni, do hubnutí se můžete pustit jen těžko.

Přehled

Abyste měli dostatečný přehled o tom, jak na tom v začátcích hubnutí jste, pomůže vám BMI kalkulačka. Díky ní si spočtete své BMI, tedy Body Mass Index. Stačí do kalkulačky zadat váš věk, pohlaví, výšku a váhu. Na základě těchto informací získáte výsledky a zjistíte, zda trpíte podvýživou, máte váhu normální či jste obézní. Získáte alespoň hrubý přehled o tom, jak na tom na počátku vašeho hubnutí jste. Ideální je také přeměření jednotlivých tělesných partií, především břicha, hrudníku, stehen a rukou. Nezapomínejte, že váha nemusí být jediným spolehlivým ukazatelem, zvláště pokud jste se pustili také do cvičení, tedy přibírání svalové hmoty.

Příprava jídla

Pokud si příliš nevíte rady s přípravou zdravého jídla, mohou pro vás být dobrou inspirací zdravé recepty, které vám zvláště v začátcích hubnutí mohou velmi pomoci. Díky nim získáte přehled o tom, jak by mělo zdravé jídlo vypadat. Stejně nápomocné vám budou také kalorické tabulky, které obsahují přehled o tom, kolik má jaká potravina kalorií. To se vám bude velmi hodit při přípravě vašeho jídelníčku. Snadno si totiž spočítáte, jaký byste měli mít denní příjem kalorií a kalorické tabulky vám pomohou sestavit si vhodný jídelníček tak, aby příjem kalorií nepřevyšoval nad samotným výdejem.