Na dovolenou lidé jezdí často do různých míst a destinací. Obvykle je to podle aktuální finanční situace. Někdy se prostě na moře nenašetří a u nás je přeci také krásně. Jiný zase na moře finance má, ale nelíbí se mu u něj, raději jde do lesa na houby, udělá si u chaty táborák a podobně. Rozhodujete-li se, kam letos pojedete, pak máte spoustu možností a výběr je jen na vás. Vybrali jste moře a dostupné, ale přitom krásné Chorvatsko? Určitě už nyní přemýšlíte nad tím, jaká cesta bude pro vás nejlepší.

Cesta na dovolenou bývá dlouhá

Chytnete-li po cestě nehodu, zácpu, uzavírku nebo něco podobného, pak může být i velmi nepříjemná. Čekání není nic příjemného, navíc v horku, kde musíte sedět v autě. Pro řidiče je to často nápor na psychiku, kdy mají zodpovědnost za celou posádku v autě, potřebují ji bezpečně přivézt na místo určení a může se často projevovat únava, náladovost což může zapříčinit zbrklé a nekoordinované jednání. A cesta do Chorvatska se tak může proměnit v peklo, které odnesete závadou na autě, nehodou nebo alespoň tučnou pokutou. A to není zrovna nejpříjemnější začátek, nemyslíte? Vychytejte proto dopředu všechny možné problémy.

Kdo je připraven, není zaskočen

Jedete-li na dovolenou autem, pak musíte mít přehled o cestě, alespoň ten základní. Vědět, co vás čeká, jaký úsek je placený, kde najet na dálnici a podobně. Před odjezdem je dobré zjistit uzavírky, které na cestě jsou a o kterých se ví dopředu. Zjistíte si také, zda se v některých úsecích tvoří kolony, zda se dají nějak předvídat nebo se jim úplně vyhnout. Autem do Chorvatska jezdí ročně spousta turistů, proto je dobré na internetu zjistit situaci, aby vaše cesta na dovolenou mohla proběhnout bez velkých kolizí a potíží a vy si moře užili bez nepříjemné a dlouhé cesty.