Dříve jste jezdili na zahraniční dovolené nejen s cílem odpočinout si a užít si chvíle volna, ale také jste si tam pohodlně nakoupili? Dnes už lidé na dovolené nakupují mnoho kousků oblečení, někdo si v zahraničí pořídí třeba také nový fotoaparát či jiné věci. Hitem se v posledních letech stalo nakupování na internetu a to i v zahraničních e-shopech. Jak neprohloupit?

Jak je to s kvalitou?

Jdete-li na virtuální nákup na zahraniční portály, pak volte takové, které jsou ověřené nebo všeobecně známé. Vždycky je lepší sáhnout po takových obchodech, které nabízejí možnosti řešení. Když zásilka nedorazí, můžete se obrátit na daný e-shop a vyvolat spor, který bude třetí stranou vyřešen a peníze vám, v případě uznání, připíšou na účet.

Na těchto e-shopech je vždycky dobré nakupovat. Já osobně tam nakupuji často drobnosti, které vyjdou až o polovinu, ne-li víc, levněji. Například takový silikonový obal na mobil, který stojí v kamenném českém obchodě tři stovky zde koupíte zhruba za padesát korun a to už si musíte vybrat jeden z těch lepších.