Při nakupování doplňků do bydlení často vybíráme podle toho, co se nám líbí. Samozřejmě je v pořádku volit vybavení dle svého vkusu. Doma se musíme cítit příjemně. Zapomínat však nesmíme na použití v praxi. Bez výjimky to platí i u zrcadel. Jednotlivé pokoje mají jiné nároky. Podle čeho tedy vybírat a kde je správně umístit?

Interiérový designéři ví své

Je rozdíl, zda potřebujete zrcadlo do koupelny, předsíně nebo ložnice. V každé místnosti od zrcadla očekáváte určitou funkci. Designéři znají jeho přednosti a při navrhování interiéru s tímto doplňkem umí vyčarovat doslova zázraky.

Velké nástěnné zrcadlo dokáže opticky zvětšit prostor a přilákat světlo i do jinak tmavého pokoje. V praxi se například dveře šatní skříně maskují zrcadlem bez rámu a malá ložnice najednou vypadá prostorně.

Dekorativní zrcadlo na zeď pak máme pro potěšení a doplnění, které se ladí se stylem daného interiéru. Takové zrcadlo většinou plní funkci dekorace a často si ho lidé koupí i místo obrazu. Nicméně svoji funkci plní také skvěle. Pro inspiraci jsme pro vás našli dekorativní zrcadla, která se hodí do přírodně laděného obydlí, ale i do industriálního stylu. V internetovém obchodě www.harasim.info mají kulaté nástěnné zrcadlo skladem ve dvou velikostech. Zvolit můžete i oválnou variantu v bílé barvě. Za nás jsou to nádherná zrcadla inspirovaná přírodou nejen tvarem, ale i použitým materiálem.

Nástěnné zrcadlo s osvětlením je ideální především do koupelny. Zde není důležitá velikost, ale umístění. Nejlepší variantou bude vybrat zeď, o kterou se skrze okno opírá denní světlo. Přes den nebudete muset svítit a ušetříte za energie. Dostatek světla v koupelně je naprosto důležitý, za šera se žádná žena malovat určitě nechce.

Nástěnné zrcadlo do předsíně volte také větších rozměrů. Před odchodem můžete ještě naposledy zkontrolovat svůj celkový outfit a zároveň vám opět prosvětlí místnost, která je většinou bez oken.