Většina investorů považuje zlato za nejlepší způsob, jak uchovat hodnotu peněz. Ovšem občas přijde moment, kdy je potřeba zlaté investice prodat a přeměnit je na peníze. Je to nejčastěji v momentě, kdy tomu na burze odpovídají výkupní ceny nebo v momentě, kdy potřebujeme finance na nákup jiné, výhodnější, komodity, třeba nemovitostí. Často je to také z důvodu finanční tísně, ostatně mnoho lidí vlastní zlato jako rezervu na horší časy.

Za prodejem do Prahy

U prodeje je důležitá výkupní cena, některé společnosti mají fixní cenu za výkup zlata a takové jsou pro vás velmi nevýhodné. Cena zlata se totiž mění i několikrát za den. Vyplatí se tedy pro výkup zvolit společnost, která se řídí aktuálním kurzem. Pokud nechcete prodělat peníze, vyplatí se vyrazit rovnou do Prahy. Nejlepším místem, které zajišťuje výkup zlata, je společnost Zlaté mince Numismatika. Najdete ji v Obecním domě, v druhém patře. Kromě aktuálních cen nabízí profesionální přístup a také zkušenosti. Na obchod se zlatem se specializuje již od roku 2003.

Jaké zlato zde vykupuje?

Jedná se o seriózní výkup zlata, který se zaměřuje jen na mince a slitky od renomovaných rafinérií, jako jsou například Argor Heraeus, Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule., Heraeus Hanau a další. Nezaměřuje se však jen na zlato, vykupuje také stříbro, platinu a palladium. Nevykupuje ale šperky, hodinky, náramky, surové zlato aj.

Jak vše probíhá?

Výkup zlata je zcela transparentní a má 4 fáze, kterými jsou předání zlata, kontrola zlata, fixace aktuální výkupní ceny a výplata. Pokud je certifikát poškozen, může být cena snížena, vykupující může použít k ověření pravosti zlata i laboratorní způsob, který nedestruktivním způsobem ověří pravost zlata. U zlata do 25 tisíc ho můžete přinést fyzicky, u zlata větší hodnoty lze provést kontrolu přímo na místě. V každém případě je vhodné se předem telefonicky domluvit.