Při renovaci domu může výběr podlahy nastavit úroveň tónu celého interéru.

Vyhodnoťte úroveň procházení místnosti a estetikou, kterou chcete vytvořit, plus faktory, jako je vystavení vodě a kolik času strávíte v každé místnosti.

Nesprávná volba může vést k nákladné renovaci, proto je také důležité zvážit návrhové prvky, jako je barva a stávající nábytek.

I když je chytré vybrat materiál tak, aby vyhovoval specifickým potřebám každé místnosti, v otevřených plánech je nejlepší sjednotit prostor pomocí stejné podlahy pro celý dům.

Další faktory, které je třeba vzít v úvahu, jsou domácí zvířata, děti a vaše pravidelné činnosti.

Vyberte materiál

Nejvíce rozhodujícím faktorem při výběru podlahy je výběr ideálního materiálu.

Dlažba

Dlaždice je ideální pro vlhké oblasti a dodává se ve třech hlavních materiálech. Odolný porcelán je odolný vůči poškrábáním, keramika je nejlevnější a nejjednodušší na řezání pro kutily, zatímco porézní kámen je nákladný a vyžaduje pravidelné opětovné utěsnění.

Vinyl

Vinyl je nejlepší volbou do kuchyně, protože je měkký pod nohama, odolný, nenáročný na údržbu a odolný vůči plísním. Vyrobený je tak, aby vydržel až 20 let, proto jeho obliba rychle stoupá.

Dřevo

Dřevo dokáže vás domov zútulnit a dodat teplo. Ačkoliv je dřevo náročnější na údržbu a jeho vzhled se v průběhu let mění, stále patří k oblíbenému typu podlah. Podlahy od Floor experts pokryjí poptávku i náročných zákazníků.

Laminát

Laminát je cenově dostupnou alternativou dřeva, keramiky nebo kamene pro jakoukoli místnost v domácnosti, protože je odolný a odolný vůči oděrům a skvrnám. Desky jsou položeny jako plovoucí podlaha nad zemí.

Koberec

Koberec je skvělý v oblastech, které vyžadují tepelnou a zvukovou izolaci, například v ložnici. Moderní strojově vyráběné všívané koberce se pohybují v ceně od nízkých u akrylových tkanin, jako jsou polyesterové směsi nebo nylon, až po dražší z čisté vlnu.