Jste rádi, když se můžete cítit v bezpečí? Pravděpodobně ano. Abychom se tak mohli cítit, je zapotřebí udělat potřebné kroky z zabezpečení nemovitosti. Mnoho lidí pomyslí na složité bezpečnostní systémy, mříže, bezpečnostní dveře a mnoho dalšího. Nic z toho obvykle nezadrží cizí lidi nebo zloděje, aby se dostali k vám na pozemek. Chcete mít neustálý přehled o tom, co se na vašem pozemku děje?

Seznamte se s fotopastí

Nejpopulárnějším bezpečnostním prvkem současnosti jsou fotopasti. Tato drobná maskovaná zařízení se stanou vaším třetím okem. Na rozdíl od kamer nejsou vidět, protože patří zejména na strom a další nenápadná místa, kde o nich budete vědět pouze vy. Také nenahrávají záznam v kuse, jako kamery. Snímají jen tehdy, když se dostane na váš pozemek nějaký vetřelec, ať už zvíře nebo člověk. Přítomnost cizího hosta pozná fotopast díky PIR čidlu, které snímá tepelný pohyb. Když ho zaznamená, během okamžiku se aktivuje a vetřelce vyfotí. Fotopast může hlídat váš pozemek třeba nonstop nebo si můžete nastavit čas, kdy chcete, aby byla aktivní.

Fotopast zaznamenává i v noci, fotopasti disponují neviditelným přísvitem, takže i za naprosté tmy dokáží pořídit kvalitní snímek, byť černobílý. Jelikož jsou fotopasti na baterie, můžete je umístit i daleko od domu nebo třeba i v lese, kde mohou zaznamenávat přítomnost zvířat. Fotopasti mají mnoho využití, používají je lesníci, myslivci, ochránci přírody, zoologové, bezpečnostní agentury a mnoho dalších. V oblasti ochrany majetku však mají své nezastupitelné místo. Na rozdíl od jiných bezpečnostních systémů jsou velmi levné, nenápadné a získáte perfektní přehled o dění na daném místě. Snímky si následně můžete prohlížet na displeji fotopasti nebo třeba v počítači. Můžete si nechat snímky zasílat i na telefon nebo do mailu, to dokáží GSM fotopasti. Investice do fotopastí není vysoká a postará se vám o váš klidnější spánek.