Krásně provoní celou místnost, sotva začnete s vařením! Stačí pár kapek a připravované menu bude úplně jiné než dřív! Potěšíte všechny smysly, nejen chuťové pohárky. S olivami jde dnes všechno lépe, od vaření až po trávení. Pěstují je farmáři vlastně v celém středomořském prostoru, navazují přitom na tisícileté zkušenosti svých předků. Kdo by odolal, když je v akci tolik omamných vůní? Itálie, Řecko, ale také Španělsko nebo Chorvatsko, výběr je velmi pestrý a na své si přijdou milovníci velmi jemných, ale i lehce výraznějších chutí.

Lasagne jsou receptem na dokonalost

Dáte si je s houbami nebo spíše oceníte jinou ingredienci? Lasagne mají za sebou dlouhou historii a je jasné, že každý italský region si je upravil téměř k obrazu svému. Nejen houby, ale i parmazán, bešamel a mléko, to jsou v některých krajích přímo základní ingredience. Je sice nad slunce jasné, že zaberou trochu více času než jiné recepty, ale výsledku rozhodně nebudete litovat. Je to samozřejmě výzva, která je určená spíše pro mírně zkušenější kuchaře, co už nepatří mezi začátečníky a troufnou si na podobné jídlo. Pokud zvládnete právě tuto italskou specialitu, určitě ji vaši víkendoví hosté ocení. A co je vlastně pro hostitele lepšího než chvalozpěvy pozvané společnosti, že?

Olivový olej může mít mnoho podob a milovníci klasické jižanské kuchyně dobře vědí, že existují velmi jemné, ale i výraznější varianty. Nebo dáte přednost spíše té klasické zlaté střední cestě? Kombinace je také vítaná, alespoň budete mít na lince připravených několik variant, z nichž některá prospěje steakům a propečené krkovičce, jiná se zase hodí pro dezerty, případně i různá houbová jídla.

Záleží na tom, nač máte zrovna chuť, jak jednoduché! OLIVUM přináší i hezký dárek pro vaše blízké, ať už hledáte něco opravdu originálního pro vánoční účely nebo se chystáte spíše na blížící se narozeninovou oslavu. Fantazii se meze nekladou a tady jsou desítky pěkných lahviček, jimiž uděláte obdarovaným velkou radost.